Sierpień to tradycyjnie czas pielgrzymowania na Jasną Górę. Każda pielgrzymka to swego rodzaju podsumowanie wakacji – wszak po jej zakończeniu wracamy do szkolno-roboczego trybu pracy. Jednocześnie dla wielu to okazja, by jeszcze przed końcem wakacji podładować duchowe akumulatory i nabrać siły do codziennych zmagań. Nie inaczej będzie tego roku, choć forma będzie nieco inna. 

Jak już wiadomo tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Każdego dnia trzy lub cztery grupy pielgrzymkowe będą przechodziły kolejne etapy pielgrzymiego szlaku podejmując drogę w miejscu gdzie kończyć będą poprzednicy. Nie będzie pielgrzymkowych noclegów, bolących nóg i bąbli na stopach, opalonych i wysmaganych wiatrem twarzy, rosnącego z dnia na dzień poczucia przynależności do wielkiej rodziny pielgrzymkowej. Ostatniego 9 dnia spotkamy się wszyscy na Jasnej Górze, aby stanąć przed obliczem Czarnej Madonny i ofiarować jej ten niezwykły, i z racji formy, dla wielu trudny czas pielgrzymowania. 

Z racji obowiązujących przepisów grupy będą liczyć do 150 osób, więc liczba ta szybko została osiągnięta. Jednak chcemy te dni przeżywać wspólnie. Już dziś zapraszam do duchowej łączności przez transmisje z trasy, gdzie nasi bracia i siostry pielgrzymi będą podejmować kolejne etapy drogi. Zapraszam również do wspólnego gromadzenia się pielgrzymów Grupy 1 i 4 każdego dnia trwania pielgrzymki na wspólnej modlitwie w kolejnych kościołach naszego rejonu. Chcemy wspólnie przeżywać tradycyjną nowennę, Eucharystię i wieczorny apel. Pragniemy wspólnie cieszyć się z pielgrzymkowych prymicji naszych braci, dziś już kapłanów, którzy rozpoznawali i rozwijali swoje powołanie w pielgrzymkowej wspólnocie.

Jak co roku do duchowej łączności zapraszamy osoby chore i starsze, które same nie mogąc iść wspierały nas swoją modlitwą i ofiarami powierzając nam swoje intencje. Mimo innej formy pielgrzymowania pragniemy ich włączyć w wielką rodzinę pielgrzymów. Tradycyjne legitymację Duchowych Pielgrzymów można pobrać z kościołów i wypełnione dostarczyć do Katedry. 

Mimo trudności, jakie niesie ze sobą tegoroczna forma pielgrzymki może to być czas piękny. Swoim pielgrzymowaniem po świątyniach Tarnowa możemy ukazać piękno pątniczego szlaku tym, którzy jeszcze tego nie doświadczyli. Do zobaczenia na XXXVIII PPT.

Ks. Łukasz Matyka

Przewodnik Grupy 1 i Grupy 4

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 

Diecezja
tarnowska

Oficjalny serwis informacyjny  Diecezji Tarnowskiej

Radio
RDN Małopolska

Diecezjalna rozgłośnia radiowa 

tarnowski
gość niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Go to Top