Wakacje 2020

W czasie wakacji spowiedź w katedrze będzie tylko podczas Mszy św. a kancelaria będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00,

telefon ks. dyżurnego (w sprawach pilnych): 506-824-893

Przez ostatni tydzień gościliśmy w katedrze ikonę Matki Bożej Prześladowanych Chrześcijan, która peregrynuje po miejscach gdzie są wspólnoty Rycerzy Kolumba. Wspólnota, która spotyka się przy katedrze dziękuje wszystkim za włączenie się w modlitwę za prześladowanych chrześcijan i za złożone ofiary na rzecz odbudowania kościołów i domów w Dolinie Niniwy. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek kwotę 3802, 22 zł, która już została przekazana na wskazany cel.

 

Podziękowanie Rady Rycerzy Kolumba nr 16100
z okazji peregrynacji ikony Matki Bożej Prześladowanych Chrześcijan,

Drodzy parafianie, bracia i siostry w Chrystusie Panu. W sobotę, 9 lutego włączyliśmy się w światową akcję peregrynacji ikony Matki Bożej Prześladowanych Chrześcijan, jest to jedna z kilkudziesięciu kopii, które rozpoczęły swoją wędrówkę na całym świecie Pierwowzór został wykonany na zamówienie Rycerzy Kolumba przez ikonografa, Fabrizio Diomedi, a następnie wszystkie poświęcił melchicki arcybiskup Aleppo, Abp Jean Clćment Jeanbart a. Tym samym staliśmy się wspólnotą łączą się modlitewnym programem w intencji prześladowanych Chrześcijan na Bliskim Wschodzie.Obecne czasy stawiają przed nami wiele wyzwań, jednak są również i tacy, którzy na całym świecie ze względu na wyznanie doświadczają codziennych trudności oraz upokorzeń. Często jest to pomijany aspekt w szerokiej rzece przekazów informacyjnych jakie do nas docierają każdego dnia. Istnieje jednak potrzeba wsparcia ich sytuacji przede wszystkim wśród nas, chrześcijan. Jako jedna wspólnota możemy udzielić sobie wzajemnego wsparcia choćby poprzez modlitwę, która zapewne będzie również dla nas chwilą do refleksji, nad własnym życiem oraz tym, czy postawieni w trudnej sytuacji dalibyśmy równie odważne świadectwo naszej wiary W tym miejscu chciałbym wszystkim serdecznie podziękować w imieniu własnym, Kapelana Rady, Delegata rejonu 8 Funkcjonariuszy i Braci Rady Lokalnej nr 16100 działającej przy Tarnowskiej Bazylice Katedralniej.Podziękowania te kieruję na ręce proboszcza, ks. dr Adama Nity Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, za zawsze ciepłe przyjęcie, serdeczność oraz gościnę. Dziękujmy wszystkim księżom wikariuszom i siostrze zakonnej bazyliki katedralnej, których pomoc w przeprowadzeniu peregrynacji była nieoceniona Za ich aktywny oraz czynny udział, za wszystkie odprawione Msze Święte, za dobre słowo, otwarte serce i wsparcie na każdej możliwej jrtaszczyźme. Wam drodzy parafianie za całotygodniową, wspólną modlitwę Różańcową w intencji Prześladowanych Chrześcijan, jak również z naszej strony w intencjach waszych, was samych oraz całych rodzin.

Chciałbym serdecznie podziękować całej wspólnocie przybywającej do bazyliki katedralnej na wspólną modlitwę, jednocześnie informując, że dzięki waszemu wsparciu oraz hojności wyrażonej poprzez datki złożone do naszych puszek w dniu 10 lutego 2019 r. (niedziela), udało się uzyskać sumę 3807,22 gr. Całość sumy została niezwłocznie przekazana, zgodnie z intencją zbiórki, na rzecz prześladowanych chrześcijan na wschodzie.

Życzę, wam wszystkim, za to wspaniałe, wspólne dzieło, które się dokonało oraz nieustannie wydaje piękne owoce. Obfitości Łask i Opatrzności Bożej, zapewniając

o nieustającej modlitwie.

 

Wielki Rycerz nr 16100

br Marek Młyński

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 

Diecezja
tarnowska

Oficjalny serwis informacyjny  Diecezji Tarnowskiej

Radio
RDN Małopolska

Diecezjalna rozgłośnia radiowa 

tarnowski
gość niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Go to Top